3D tlač prípravkov

Poskytujeme profesionálne zhotovenie rôznych druhov prípravkov 3D tlačou.

 

Používame tie najmodernejšie aditívne technológie, vďaka ktorým je výroba prípravkov oveľa ekonomickejšia oproti ostatným

techológiám a rýchlejšia ako kedykoľvek predtým.

Výroba prípravkov 3D tlačou v porovnaní s CNC frézovaním je o 50 až 70 % lacnejšia

výroba polohovacieho prípravku 3d tlačou

Aké prípravky dokážeme vyrobiť pomocou

3D tlače?

 

  • Výrobné prípravky

  • Montážne prípravky

  • Upínacie prípravky

  • Meracie prípravky

  • Kontrolné prípravky

  • Tvarové šablóny

    Prípravky vieme kompletne navrhnúť, presne podľa vašich

    požiadaviek určíme vhodný dizajn, technológiu a materiál.

Neváhajte nás kontaktovať ohľadom cenovej ponuky!

Výhody výroby prípravkov 3D tlačou:

 

1. Rýchlejšie dodacie lehoty

Kľúčovou výhodou 3D tlače je rýchlosť, s akou je možné vyrábať diely. Pretože 3D tlač je digitálny výrobný proces, ktorý využíva 3D CAD modely, stačí už len nahrať uvedený CAD model a váš prípravok by sa mohol vytlačiť v priebehu niekoľkých hodín. To predstavuje významné výhody pre výrobu prípravkov. Pri tradičnej výrobe môže výroba prípravkov trvať týždne a zahŕňa niekoľko krokov spracovania. Pri 3D tlači je však veľká časť výrobného procesu aizovaná, čo vyžaduje menej ľudských zásahov a urýchlenie výrobného procesu. 

2. Znížené náklady

Ďalšou veľkou výhodou 3D tlače je zníženie nákladov. Väčšina úspor pochádza zo zníženia vysokých nákladov na obrábanie. Typicky by prípravok musel vysoko kvalifikovaný operátor na CNC stroji opracovať počas niekoľkých dní. Pri 3D tlači sa po dokončení návrhu 3D modelu súbor elektronicky odošle na najbližšiu tlačiareň, rýchlo analyzuje a vytlačí na stroji, ktorý vyžaduje len veľmi málo ľudských zásahov. Prípravky vyrobené pomocou 3D tlače sa tiež vyrábajú z oveľa lacnejších materiálov v porovnaní s tradičnými prípravkami, čo taktiež znižuje náklady.

3. Široký výber materiálov

3D tlač ponúka širokú škálu materiálov v rôznych technológiách 3D tlače. Vlastnosti technického materiálu, ako je chemická odolnosť, tepelná odolnosť a UV stabilita, sú dnes v priemysle 3D tlače široko dostupné. Diely je možné vyrobiť alebo dokončiť v mnohých farbách a povrchových úpravách. 

4. Redukcia hmotnosti

Pracovníci pravidelne manipulujú s úchytmi a príslušenstvom. Väčšina materiálov použitých pri 3D tlači je ľahšia ako hliník, čo znižuje zaťaženie pracovníkov a zvyšuje bezpečnosť. Priemyselné diely FDM 3D tlače nie sú zvnútra plné, ale skôr sú duté s určitým percentom výplne, čo ďalej znižuje hmotnosť dielov.

5. Prispôsobenie 

Sloboda dizajnu otvára väčšiu kontrolu nad úlohami a ďalej umožňuje ergonomickú podporu pracovníkov, čo má za následok vyššiu presnosť pri vykonávaní úloh. Namiesto navrhovania vyrobiteľnosti môžu inžinieri prispôsobiť výrobnú pomôcku pre danú úlohu alebo zamestnanca, ktorý ju využíva.

Príklady našej práce

výroba výrobného prípravku 3d tlačou
výroba montážneho prípravku 3d tlačou

Aké technológie 3D tlače používame?

FDM/FFF

Najrošírenejšia a najbežnejšia technológia používana pri 3D tlači. Dostupné široké spektrum farieb a materiálov rôznych vlastností. Technológia je vhodná prevažne na väčšie ale aj menšie výrobky bez drobných detailov. Jednotlivé vrstvy sú viditeľné voľným okom, jemne drsný povrch. Výroba je lacnejšia ako pri technológii SLA/DLP.

Cena: najlacnejšia z pomedzi všetkých výrobný technológií

Dodanie: pri malých a jednoduchých dieloch bude 3D tlač zrealizovaná do 24hodín

3D model: ak nemáte potrebný model na výrobu, môžete využiť naše služby 3D modelovania a 3D skenovania

Materiály: PLA, ABS, PETG, ASA, TPU/FLEX, WOOD…

 

SLA/DLP

Táto technológia je vhodná skôr pre menšie výrobky, kde sú drobné detaily, alebo pre výrobky, kde je potrebná vysoká presnosť. Avšak materiál je o trochu krehkejší oproti materiálom používaných pri technológii FDM/FFF. Jednotlivé vrstvy nie sú viditeľné voľným okom, pomerne hladký povrch. Výroba je drahšia ako pri technológii FDM/FFF.

Cena: cenovo je drahšia ako FDM/FFF

Dodanie: pri malých a jednoduchých dieloch bude 3D tlač zrealizovaná do 24hodín

3D model: ak nemáte potrebný model na výrobu, môžete využiť naše služby 3D modelovania a 3D skenovania

Materiály: živica

3

 

FDM/FFF 3d tlač
SLA/DLP 3d tlač

Neváhajte nás kontaktovať ohľadom cenovej ponuky!

Snažíme sa o sprístupnenie 3D tlače a iných nových technológií výroby a prototypovania pre firmy a šírokú verejnosť, poskytnutie moderných a flexibilných nástrojov. Podporovať inovácie rôznych predmetov, projektov, nápadov a rôznych iných foriem zajtrajška!