Poďme pripraviť Váš projekt!

Je potrebné vyplniť zopár údajov

Nemusíte sa báť. Tento formulár nie je záväzný.

Objednávkový formulár

  • Pod formulárom sú popísané jednotlivé materiály. Pokiaľ neviete, ktorý materiál je vhodné zvoliť, radi Vám pomôžeme s jeho výberom.
  • Pod formulárom sú popísané jednotlivé technológie. Pokiaľ neviete, ktorú technológiu je vhodné zvoliť, radi Vám pomôžeme s jej výberom.
    Tu si môžete vybrať farbu materiálu, ktorým bude vyhotovený Váš výtlačok podľa reálneho modelu.
  • Pokúste sa nám čo najdôkladnejšie popísať Váš projekt.
  • Natiahnite súbory sem alebo
    Ak máte hotový 3D model, pošlite nám ho vo formáte .stl alebo .obj
    Týmto súhlasíte so spracovaním Vašich osobných údajov, aby mohla byť objednávka spracovaná a Vy následne kontaktovaný.

Technológia 3D tlače

FDM/FFF

Najrošírenejšia a najbežnejšia technológia používana pri 3D tlači. Dostupné široké spektrum farieb a materiálov rôznych vlastností. Technológia je vhodná prevažne na väčšie ale aj menšie výrobky bez drobných detailov. Jednotlivé vrstvy sú viditeľné voľným okom, jemne drsný povrch. Výroba je lacnejšia ako pri technológii SLA/DLP.

SLA/DLP

Táto technológia je vhodná skôr pre menšie výrobky, kde sú drobné detaily, alebo pre výrobky kde je potrebná vysoká presnosť. Avšak materiál je o trochu krehkejší oproti materiálom používaných pri technológii FDM/FFF. Jednotlivé vrstvy nie su viditeľné voľným okom, pomerne hladký povrch. Výroba je drahšia ako pri technológii FDM/FFF.

Tlačové materiály

PLA

Materiál PLA bol špeciálne vyvinutý pre tlač v 3D tlačiarňach, preto kvalita a presnosť tlače s týmto materiálom je najlepšia. PLA je veľmi pevný a zároveň biologicky ľahko odbúrateľný materiál. Pri tlači navyše nevylučuje žiadny chemický zápach. Vhodný pre tlač menších aj väčších 3D objektov. 3D objekty vytlačené z PLA sú tuhšie oproti 3D objektom vytlačeným z ABS (ABS je do istej miery pružnejší). PLA je menej náchylný na deformáciu počas tlače. Nevýhodou 3D objektov vytlačených z PLA je nízka odolnosť voči vysokým teplotám (nad 100°C strácajú svoje mechanické vlastnosti).

ABS

Materiál ABS je veľmi pevný, zároveň mierne pružný, odolný voči vysokým aj nízkym teplotám a mechanickým poškodeniam. Vhodný je najmä na tlač menších 3D objektov. Nevýhodou ABS je, že pri ochladzovaní 3D objektov pri tlači môže dôjsť k narušeniu jeho povrchu. Z materiálu ABS sú vyrábané aj LEGO hračky. ABS sa rozpúšťa v acetóne (pomocou acetónu sa dá vyhladiť povrch hotového objektu).

HIPS

HIPS materiál je univerzálny, ekonomický a nárazuvzdorný podporný materiál
HIPS je rozpustný v Limonene a môže byť prilepený acetónom alebo sekundovým lepidlom (kyanoakrylátových). Môže byť použitý ako samostatný materiál alebo podporný materiál (pre dlhšie ABS časti a diery v ABS častiach)
Ľahko tvarovateľný, dobrá rozmerová stabilita a nízka prchavosť. Vhodné pre použitie v rôznych 3D tlačiarňach. Možno lepiť a maľovať.

ASA

Výnimočné mechanické a tepelné vlastnosti, spolu s vynikajúcou stabilitou voči UV žiareniu a poveternostným vplyvom, predurčujú tento materiál pre vonkajšie aplikácie. Oproti ABS má taktiež väčšiu tuhosť, dobre odoláva chemickým látkam a jeho povrch je viac lesklý a takmer nežltne. Problém mu nerobia ani povrchové úpravy ako brúsenie, frézovanie, farbenie atď.

Plast PETG

Odolný termoplast plast s vynikajúcimi vlastnosťami, určený na rýchle a lacné protypovanie alebo hotové výrobky. Má jemnú štruktúru vrstvenia materiálu. Nie je vhodný na komplexné modely so zložitou štruktúrou a jemnými detailami. PETG (polyetyléntereftalát) je tvrdý a flexibilný materiál, odolný voči rozpúšťadlám. Pri hotových výrobkoch sa používa ako náhrada ABS. Je zdravotne neškodný a je vhodný pre aplikácie, pri ktorých dochádza k styku s potravinami.

FLEX

Veľmi zdarne napodobňuje vlastnosti gumy, do hrúbky pár milimetrov. Po vytlačení tak objekt nielen vyzerá, ale dokonca má aj jej vlastnosti. Je pružný a naťahovateľný. Podľa proporcií objektu sa navyše tieto vlastnosti menia ako pri skutočnej gume. Materiál FLEX je zároveň veľmi odolný proti roztrhnutiu, takže vydrží náročné mechanické namáhanie.

WOOD

Prednosťou tohoto materiálu je jeho jednoduchá spracovateľnosť na 3D tlačiarňach, kvalita tlače aj pri náročnejších detailoch a výborné vrstvenie tlačeného objektu. WOOD filament je vyrobený z biologicky odbúrateľného materiálu na báze dreva. Materiál vykazuje podobné mechanické vlastnosti ako ABS alebo PLA a umožňuje tlač modelov na 3D tlačiarňach, ktoré budú mať vzhľad dreva.

Vzorkovník tlačových materiálov

White - Biela

Gray - Šedá

Black - Čierna

Yellow - Žltá

Orange - Oražová

Red - Červená

Green - Zelená

Blue - Modrá

Snažíme sa o sprístupnenie 3D tlače a iných nových technológií výroby a prototypovania pre firmy a šírokú verejnosť, poskytnutie moderných a flexibilných nástrojov. Podporovať inovácie rôznych predmetov, projektov, nápadov a rôznych iných foriem zajtrajška!